| Mariusikr a întrebat:

Enduro 125 4timpi sau 2timpi? Explicați alegerea pls

Răspuns Câştigător
| Anonim9114562123 a răspuns:

Cel 4 timpi este un pic mai greu, dar are un handling mai bun, dupa parerea mea, dar asta tine de subiectivitate. De asemenea este descris a fi mai "confortabil". Totusi la aceeasi marime (125cc) puterea unui motor in 4 timpi este mai mic decat a unuia in 2 timpi. Alegerea iti apartine! Succes!

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Cele in 2 timpi sunt mult mai puternice, dar uzura e mai rapida, la 4 timpi e mult de lucru, multe piese etc