| Fangly_Adi_Dady_1997 a întrebat:

Este posibil folosirea atv-urilor 4x4 pentru exploatare forestiera(sa tragi lemne)

Răspuns Câştigător
| DenisDenis12 a răspuns:

Depinde Si De Puterea Cilindrica. Indicat. Un Yamaha de 350 Cm3 Are O Forta In El De Poti Treage o Remorca De Tractor Plina Cu Lemne.

| Fangly_Adi_Dady_1997 explică (pentru DenisDenis12):

Eu ma gandeam la un bombardier de vreo 700 cm3 sa si trag lemnele adica tau lemnul si il trag pana la remorca happy

5 răspunsuri:
| Manutzu2003 a răspuns:

Da, este.

| Fangly_Adi_Dady_1997 explică (pentru Manutzu2003):

Imi dai ceva exemple te rog? happy marci modele de atv big grin

| DenisDenis12 a răspuns:

Da Un Bombardier de 700 cm3 e ok dar costa si cu un ATV de 350 yamaha facii treaba. nu trebuie naparat sa fie putere mare in motor trebuie sa fie firma de calitate ( yamaha, honda, polaris ) si sa aiba putere in placarea de pe loc. sa nu omori motoru ca asa nu te va tine mult. acuma e la alegerea ta. eu iti recomand ceva cu motor de 350- 700 max. si sa fie cu 5 trepte de viteza. pentru ca automatul nu-ti trage asa de bine ca unu cu viteze manuale. aidca in viteza 1. tragi cu el de rupi mai ales daca cuplezi treapta de forta.

| Fangly_Adi_Dady_1997 explică (pentru DenisDenis12):

Stau aproape de padure si cam toti de la mine din sat au utilaje forestiere (tractoare tafuri etc) eu ma gandeam ca ar fi mai rentabil un atv si nici nu strici asa rau drumul cu el