| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil schimbul cutiei de viteze automata cu una manuala pe un Mercedes Benz Clk-200; 2004; 1.796 cm", model de fabricatie cutie automata? Daca da, putine detalii despre schimbarile si noile imbunatatiri, (pedala ambreiaj, cable, pompe.)? Toate detaliile procesului. Vreau sa stiu tot din ce ma bag.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E prea multa bataie de cap.
Ti-ar trebui si ECU + o parte din instalatie, ca sa treci la manuala.
Se poate, dar iti trebuie foarte multe piese.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai uitat de soft pe care nu cred ca il schimbi tu asa usor.
Dar asta este un experiment care merita incercat desigur cu niste pasionati de mecanica nu orice Dorel de la service.

| badpanda a răspuns:

Se poate si fara mari batai de cap, deoarece este un model mai vechi.Am avut modelul acesta cu cutie automata.
Noturbina bate campii ca de obicei, Ecu nu are nicio legatura cu cutia la acest model.Computerul cutiei este chiar in cutia de viteze.

Răspuns utilizator avertizat