| WoodenCross97 a întrebat:

La 14 ani as vrea o motocicleta de motocross...Intrebarea mea este:Ce motocicleta mi-ati recomanda,sa nu fie prea mica, nici prea mare..sa fie normala de varsta mea.Pana in 300 de euro la mana a 2a. FUNDA! si daca am voie in oras.sau pe stradute! FUNDA.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu ai voie, nu ai nici macar 16 ani... daca vrei sa fie de 125, ai nevoie de permis...

| WoodenCross97 explică (pentru ombladon):

Nu vreau de 125 vreau de 49ccwinking

| ombladon a răspuns (pentru WoodenCross97):

La 49 ai nevoie de 16 ani si atestat iar in viitorul apropiat de subcategoria A1

| o0ops_2090 a răspuns:

Prietene, cauta pe www.bikeshop.ro la sectiunea cross ca sigur gasesti. Eu am o honda sport de 750cc dar nu merg cu ea pe drumuri publice pentru ca am doar 17 ani si nu am permis. Daca vrei si permis poti da la 16 ani (impliniti) de categoria A1 adica poti merge cu motociclete pana la 125 cc. Pentru tine e bun un motor de 250 ca sa nu fie nici prea mic sa te plictisesti de el. Numai bine!