| Myhay94 a întrebat:

Imi bolboroseste apa in vasul de expansiune. Am avut problema asta mai acum doua saptamani am fost la un mecanic, mi-a schimbat garnitura de chiuloasa si dupa 10 km a inceput sa bolboroseasca iar, am dus-o acasa si am observat ca la retur avea un furtun indoit si nu trecea apa pe acolo, l-am schimbat si acum tot asa face e posibil sa fi ars iar garnitura?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu din cauza garniturii de chiulasa fierbe apa in vasul de expansiune. Arderea garniturii de chiulasa e rezultatul supraincalzirii motorului si a proastei raciri. Verifica radiatorul sa nu fie infundat (partial), verifica termostatul sa nu fie defect, verifica si nivelul uleiului in baie sa nu care cumva din cauza garniturii de chiulasa arsa sa fi intrat apa in ulei.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Chiuloasa fisurata! Hai pa!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Schimba-i chiuloasa, n-ai alta varianta!