| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv.
Nu am fost 2 saptamani pe acasa iar cand am venit am vazut ca sa sapa jos la conductele de la apa.Cand am venit sus si am dat drumul la robinet a inceput sa bolboroseasca pana si-a dat drumul, dar problema mea e alta...
Ce fac cu apa calda? Pentru ca atunci cand ii dau drumul bolboroseste iar in centrala se aude ceva puscand.
Cum sa procedez corect sa nu fac vreo boacana?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se intampla nimic in centrala. Are aer pe instalatie. Da-i drumul sa curga pana se va elimina aerul. Nu chema un instalator. Pentru ca un instalator de wc-uri nu se pricepe la centrale.

| RAY a răspuns:

Naty si daca se intampla a cui e vina, dar, vezi la vecini tai cum este, la fel?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

O fost barii scazuti si i-am pus intre 1 si 2 da tot asa face dupa ce dau drumu la apa calda...Nu mai face ciudat centrala da robineti parca se forteaza sa dea presiune.
Nu imi prea cunosc vecinii aia e problema ca pe aici nu prea sta nimeni.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

In rest esti ok cu sanatatea?

| Steregoi a răspuns:

Cheama instalatorul. happy

| Theo94 a răspuns:

Cel mai bine este sa chemi un instalator. Cea din poza esti tu?