| sk0rsk0rr a întrebat:

In primul rand va salut pe toti. deci. as vrea sa cumpar un set de 80cc pentru un piaggio free. problema e. ca mie din setul vechi de 50cc care e original de la mama lui din Italia. mi-a ramas chiuloasa. la setul de 80 care il cumpar imi da doar cilindru si pistonu si celelalte. sigurante si tot felul. tot ce trebuie in afara de chiuloasa... intrebare mea e daca chiuloasa de 50cc se potriveste cu setul de 80?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma indoiesc ca va exista o potrivire buna intre ele, totu trebuie sa fie de aceeasi natura piesele care vin nu trebuie sa faca uniune cu altele de origine straina. Poate sa fie o diferenta de cativa milimetri sa nu prinda bine suruburile sau vreun piston sa nu frece cum trebuie, etc. Poti intreba distribuitoru care iti trimite piesele sa vezi ce zice.

| sk0rsk0rr explică (pentru mgtow):

Am intrebat. si mi-a zis ca ar trebui sa nu existe probleme. ca ar trebui sa se potriveasca. oricum cand cumpar pistonu cu cilindru iau si chiuloasa la mine daca se potriveste e ok. daca nu mai caut

| mgtow a răspuns (pentru sk0rsk0rr):

Atunci speram sa fie bine.

| ombladon a răspuns:

Se poate pune set de 80 cu chiuloasa de 50

| sk0rsk0rr explică (pentru ombladon):

Deci sa inteleg ca se potrivesc nu? si jegleru. e de 50 cc. are ceva/?

| ombladon a răspuns (pentru sk0rsk0rr):

La trecerea de la 50 la 80 cc este recomandat sa se mareasca si capacitatea carburatorului insa mai mult de atat conteaza reglajele!

| sk0rsk0rr explică (pentru ombladon):

Deci jegleru de 50cc. nu prea o sa se inteleaga cu setu de 80. deci. pe mine ma int ca sa mearga cat de cat. pana ii cumpar unu de 80. eu am avut pe el jegler de 80cc si aveam set de 50. si mergea perfect. acu nu o avea draci pe el sa nu mearga invers laughing cu jegler e 50 la set de 80. macar pana ii cumpar altu de 80

| ombladon a răspuns (pentru sk0rsk0rr):

Merge,dar ideal ar fi sa schimbi si carburatorul.