| NatiX96 a întrebat:

La ce varsta pot sa conduc motocicleta/scuter? Va rog specificati clasa si viteza maxima.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 16 ani categ AM (pana in 50cc) A1(pana in 125cc)
de la 18 ani categ A2 (Motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg și care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale.)

de la 24 ani (sau dupa 2 ani de A2) categ A care cuprinde restul

| MihaelaElena67 a răspuns:

De la 16 ani categ AM (pana in 50cc) A1(pana in 125cc)
de la 18 ani categ A2 (Motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg și care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale.)

de la 24 ani (sau dupa 2 ani de A2) categ A care cuprinde restul.
Partea si mai buna este ca nu costa multi bani si poti sa-ti cumperi ceva de caliate cu 1000 $ lejer. Succes

| suntserios a răspuns (pentru MihaelaElena67):

Si merge marlaneala asta cu copy paste la raspunsuri?