| Tulbure_Sergiu_1997 a întrebat:

La ce varsta pot sa conduc un scuter cu pedale?!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-l poti conduce legal pe drumurile publice de la 16 ani si cu permis de conducere de categoria AM.

| angel74dm a răspuns:

De la 16 ani, cu permis de conducere categoria AM. Îl poţi face la orice şcoală de şoferi, costă 300 RON şi durează o lună. Aici ai toate datele şi actele necesare: http://www.scoalamotoadi.ro/cursuri/permis-categoria-am

| viotedy a răspuns:

De la 16 ani.

| KaPy2 a răspuns:

De la 16 ani poți conduce un scuter cu pedale cu motor de 49cc, cu categoria AM

| chitaramea a răspuns:

De la 16 in general

| Sergiu20CmRecords a răspuns:

Depinde de capacitatea motorului, daca are 50 cc poti conduce de la 16 ani dar trebuie sa faci un fel de scoala sa-ti scoti actele pe el.

| ombladon a răspuns (pentru Sergiu20CmRecords):

Un fel de scoala, inseamna chiar o scoala categoria AM.

| hibridboy a răspuns:

La 16 ani