| paulp a întrebat:

La indicatorul "Drum cu prioritate", daca acesta nu este insotit de un panou aditional care sa precizeze directia drumului cu prioritate, inseamna ca directia e in fata?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In principiu, da.
Dar iti dai seama si dupa asfalt, vezi 'incotro' o ia drumul tau. Sau dupa marcaje. Pe drumul cu prioritate, marcajele nu sunt intrerupte.

| TheImpaler a răspuns:

Nu neaparat. directia e inainte, pe drumul principal. drumul principal poate merge la dreapta sau la stanga.