| CHCristi a întrebat:

La mașină am un display mic unde îmi arată consumul, temperatura de afară, data, ora, cât mai e până trebuie alimentat. Problema e că îmi afișează doar jumătate, deci partea de jos e funcțională, cea de sus nu merge. Mă poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca ne-ai specifica si modelul de masina pe care-l ai bine ar fi.
Dar pana atunci sa stii ca exista diferite modele de computer de bord, adic maxidot (cu afisaj pe intregul ecran) si minidot (cu afisaj pe jumatate de ecran) la tine cel mai probabil este minidot.
Altfel spus, la tine e totul normal, nu este o defectiune, pur si simplu asa a fost dotata masina.

| CHCristi explică (pentru OldSoul):

Nu, nu e așa, până acum a funcționat complet :)) Un Fiat Ulysse 2003, display-ul de la mijlocul mașini, ăla de sub ceasurile de bord. https://www.google.ro/......ps?/search

| CHCristi explică (pentru OldSoul):

Un fiat Ulysse

| OldSoul a răspuns (pentru CHCristi):

Se mai intampla ca acele display-uri sa nu mai afiseze corect dupa un timp, sa le moara unii pixeli, in general trebuiesc inlocuite, acum modelul tau este destul de rar intalnit nu pot sa-ti spun sigur care este problema, dar exista si aceasta posibilitate, sfatul meu e sa te interesezi pe unele forumuri specifice modelului tau despre aceasta problema.
Sau daca le ai cu desfacutul, poti desface bordul si sa analizezi care e situatia display-ului.

| CHCristi explică (pentru OldSoul):

Am căutat, dar încă nu am primit un răspuns, a fost o problemă la spălătorie, cică s-a scăpat niște silicon pe el, am încercat să-l usuc, da' fără folos. Cred că ar trebui înlocuit. Dar mai caut răspunsuri. Mulțumesc oricum! ^_^

| CHCristi explică:

Fiat Ulysse