| Adrianadiafg a întrebat:

La o masina pe benzina la cate turatii este indicat sa schimbi vitezele?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

2500-3000 rpm

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oriunde, intre 1500 si 5000.
Sunt unele masini care stau la 3000rpm in mers constant, la altele poti sa schimbi de la 1500. Depinde cum merge motorul, pe ce teren esti, cum e facuta cutia, etc.

| relian a răspuns:

De regula se schimba la 2200-2500 rpm

| Crackman a răspuns:

2500 - 3000 dar asculta motorul.

| Panamax a răspuns:

La a 3-a turista ar trebui sa dai o viteza mai mica.

| ziftode a răspuns:

Turisti?!?!? daca te crezi in Carmagedon, atunci mergi cu viteza la maxim si omori tot ce prinzi

abia astept sa te vad la stiri!

| Passatb6 a răspuns (pentru ziftode):

Asta e mai ceva decat cyrsa mea din parcare vs Loganu'

| Passatb6 a răspuns:

La cati turisti poti sa iei pe capota.
La turatii, pana cand auzi vrrum vrum, depinde cata benzina ai. Daca bagi de 50lei schimbi si tu mai pe la 3000

| BrianSpilner a răspuns:

Sa inteleg ca ai vrut sa scrii turatii, asta-i matematica cu schimbatu vitezelor intre turatiile x si y. Nici n-ar trebui sa te uiti in bord, dupa sunetului motorului schimbi viteza, parerea mea.