| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

Legat de pick-up-uri. DACA RIDIC INTR-UN SERVICE SUSPENSIILE PENTRU A INALTA GARDA LA SOL CU CATIVA CM. exista vreun risc cand dau intr-o groapa mare cu roata(ma refer la suspensii, se pot rupe)?

Răspuns Câştigător
| SoulReaver a răspuns:

Nu exista riscuri, sunt chituri speciale pentru treaba asta. S-ar putea sa fie unele uzuri la rulmenti sau alte chestii daca se ridica mai mult de cativa cm, gen monster truck.

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru SoulReaver):

Mai mult de cativa cm? adica, sa fie in regula cat se pot inalta? 10cm?

| SoulReaver a răspuns (pentru Farcas_Paul_1990):

Am vazut si eu undeva la tv modificau unii pick-upuri cu vreo 25~30 cm si spuneau ca pot aparea probleme la planetare diferential si alte elemente ale transmisiei.

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru SoulReaver):

M-am uitat si eu la emisiunile alea de pe Discovery happy, oricum alea-s mai mult monster-truck de cat masini care se fac pe scara larga