| alexutzu08 a întrebat:

Ma intereseaza ce masina mi.as putea lua la pretul de 1200 1300 de euro dar sa fie inmatriculata in RO si sa fie costurile de intretinere mici.asa ca pentru un liceean.de plimbari.mersi mult!

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Oricine are o suma intre 1300 si 3000 de euro, cea mai buna alternativa a lui este un Golf 3!

| baru a răspuns:

Sall.Opel, este ideala. Ieftina economica, consum mic, iar preturile la piese sunt rezonabile. Toata gama Opel este buna. Pa!

| olixandru a răspuns:

Tico, a fost si prima mea masina Tico motor de 800 cm, consum extrem de mic, foarte multimit de ea la acea vreme, costurile ieftine, perfecta pentru prima ta masina si o poti intretine cu un buget mic. Mai ai o varianta dar una buna o gasesti pe la 2000 euro, VW Lupo motor de 999cm consum mic costuri ieftine, avantajul este ca la Lupo o poti gasi cu trapa, geamuri electrice, servo directie etc.

| Teo026 a răspuns:

Iti recomand un opel astra, vectra, sau dc nu corsa

| sorinL1 a răspuns:

Tico, Matiz sau de ce nu, o masina de spalat.

| gHioo a răspuns:

Tias recomanda un vw polo, merge cam incet, adica pana in 80km/h nu consuma mult, dar mai mult de 80 consuma mult.Pentru tine e buna, pe aia am invatat sa conduc

| ozn2012 a răspuns:

Dacia Solenza tongue consuma relativ putin si se intretine f. usor

| bogdytzu a răspuns:

Ceva nemtesc cred ca ar fi ok... adica un vw e ieftin la intretinere( pret consumabile acceptabile)
poti intra pe : autovit.ro iti poti face o idee de pret la o masina

| simipantera a răspuns:

Salut valyhappy... iti recomand un renault clio.1, 2 benzinar. masini fiabilahappy. consum mic taxe ff micihappy. te distrezi in oras cu eahappy

| cristina12345 a răspuns:

Opel corsa sau un golf. cele mai bune XD