| Teo026 a întrebat:

Mai am inca o problema deci am un scuter [fantic issimo] si bujia am schimbat-o [ am pus bujie bosh] si la carburator este acolo un surub [nu stiu cum se cheama] si ala era relantiu si am scos surubul ala si nu stiu poate a intrat praf k nu mai porneste, deci porneste si se inneaca. Ce pot sa fac? dau funda la cine ma ajuta

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu a intrat praf.,, Joaca-te" cu surubul ala pana va merge. Acela este un reglaj. Daca se ineaca mai slabeste surubul cam 3 spire de filet, si vezi cum cere or se ineaca or nu primeste destula benzina si de mai joci cu el inca 3 in plus daca tot se ineaca, si cand vezi ca nu se mai ineaca or il lasi asa daca merge bine, daca nu incepi sa te joci cu el inapoi dar cu o spirala de surub de data aceasta, pana ajungi la reglajul optin, asta daca nu vrei sa te duci la un mecanic auto sa te ajute!

| bigalow a răspuns:

E relantiul prea mare mai slabeste putin surubelul ala

| Teo026 explică:

Surubelul l-am slabit, dar porneste foarte greu si cand porneste si cand vreau sa accelerez putin se opreste, si chiar daca nu accelerez tot se opreste. si dupa ce se opreste curge benzina de la carburator