| eu1893 a întrebat:

Masina Nissan 350z este una buna si sigura? isi merita banii?

Răspuns Câştigător
| Tiberius a răspuns:

Buna? Adica fiabila? Nu, consuma peste 20l/100 km intr-un oras aglomerat. Sigura? In nici un caz. E masina sport destul de rigida. Pedala de ambreiaj e grea specifica unei masini sport. Devine insuportabila intr-un oras aglomerat.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca o vrei pentru drift da. Daca vrei sa mergi cu masina nu merita. Bagi minim 3000-4000 de euro in intretinere pe an, consumul in Bucuresti este undeva pe la 25 la suta si undeva la 17-18 afara, tinand cont ca a fost conceputa intial pentru circuit si apoi pentru strada cu dotarile standard adica fara sa o modifici ulterior (Asta inseamna minim 8000 de euro sa bagi in ea pentru ceva cat de cat ok) nu este deloc o masina sigura. Are decat 6 airbaguri si la forta pe care o are acelea sunt 0! Nu merita masina mai ales la pretul benzinei de azi si la cat costa piesele pentru ea!

| kurinkita a răspuns:

Din categoria sa, 350Z si 370Z sunt cele mai bune masini. Foarte fiabile, performante si sigure (pentru un Coupe Sport).

| Tiberius a răspuns:

Daca vrei un compromis bun ia-ti un A5 2.0 TFSI.

| Tiberius a răspuns:

Consumul in afara nu depaseste 12-13% doar daca mergi foarte sportiv cu ea si schimbi vitezele pe linia rosie, ca tinuta de drum e ok nu subvireaza poti intra in curbe cu viteze mari dar e ceva foarte sport nu merita in rest. cum au zis si altii daca vrei sa te folosesti de ea. in oras consuma foarte mult are motor de 3600 cm2

| Alexyrs a răspuns:

In need for speed?hee hee