| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa cumpar masina cu volan pe dreapta daca nu o voi folosi in oras? Care's avantajele si dezavantajele unei astfel de masini?

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

In principiu nu.
Doar daca este un suv, ca fiind suv e mai inalt si ai totusi vizibilitate mai buna pentru unele depasiri, deci putin te-ar ajuta.
Avantajele, sau mai bine spus, avantajul este doar pretul care e mai mic, in rest sunt doar dezavantaje, greutati in depasire, unele au probleme si cu rugina.
Parerea mea e ca nu e prea indicat sa ai o astfel de masina.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ai cumpara o masina cu volan pe dreapta daca nu esti in Anglia?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocmai ca nu o vei folosi in oras e un motiv sa nu o cumperi. La drum lung sunt cele mai periculoase. S au terminat masinile cu volan pe stanga?

| johnnny123 a răspuns:

Care ar putea să fie avantajul de a conduce o mașină cu volan pe dreapta într-o țară unde volanele sunt pe stânga? Absolut niciun avantaj!

Este ca și cum ai întreba "cu ce mă ajută la mers faptul că nu am un picior?"

| untu a răspuns:

Intreaba pe toata lumea cum este obisnuinta de a conduce masina cu volanul pe dreapta! Am vazut unul aici la tara!

| aCek1ng a răspuns:

Nu prea merita in Romania sa cumperi o asemenea masina, fiind obisnuinta de a conduce aici masini cu volan pe stanga.

| dolceromania a răspuns:

Nu merita, avantaje nu ai, dezavantaje sant in momentul cand vrei sa depasesti.

| popa07ady a răspuns:

Stai linistit. Locuiesc in Anglia si cand vin in RO cu masina este groaznic!

| danykfc33 a răspuns:

Pai dezavantajle sunt ca daca esti in Romania si vrei cu volan pe stanga depasirile se efectueeaza mai greu plus ca inscrierea te costa foarte mult numai daca o cumperi deja inscrisa.I iar avantajul este ca nu mai mergi pe jos.Sall

| Neniu_Stefan_1990 a răspuns:

Am masina cu volan pe dreapta, Avantajele e ca e usor sa parchezi, sa te dai jos din masina cand esti aproape la magazin laughing, e usor condus si in oras chiar si la tara, si autostrada, dar dezavantaje daca esti pe drum national si ai multe trafic e normal ca nu poti sa vezi la o depasire! Stai spatele la tir, cand e a 2 a banda liberi atunci te dai depasire