| AndreiDd2121 a întrebat:

Nu am acordat prioritate unui autovehicul din cauza ca nu aveam vizibilitate. Am fost clanxonat bine(meritam din plin) dar nu am fost oprit de vreun echipaj de politie. Mi se poate suspenda carnetul, gen printr-o citatie prin posta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-au inregistrat cu camera, da, poti primii amenda si lua puncte dupa permis.
Nu inteleg cum vine asta, nu am acordat prioritate ca nu avema vizibilitate... pai incremenesti frate acolo, daca ai semn de acordat prioritate! Invata sa repecti regulile de circulatie ca ori dai peste cineva, ori te omoara vreunul. regulile sunt puse in ciruclatie pentru a fii respectate, nu pentru a le ignora.
Cand nu esti sigur de ceva, stai pe loc si asigura-te!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In halul asta te vei panica la fiecare claxon in trafic?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu e accident, nu e mort, nu exista crima.