| Mariussss14 a întrebat:

Nu de mult timp mi-am achizionat un ktm 520sx iar cand e motorul rece porneste foarte greu iar la cald o ia la prima

6 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Desfa bujia si usor cu smirglu fin curato si vezi sa primeasca curent, curata carburatorul, adica il desfaci cu grija daca ai mai desfacut, daca nu lasa pe altu prima data si uitete ce face sa inveti cum se curata carburatorul il speli cu benzina pe urma si mai vino cu detalii

| Mariussss14 explică (pentru awspam):

Decat sa curat bujia mai bine cumpar una si nu am cum sa desfac motorul acuma decat in aprilie cand merg in tara

| awspam a răspuns (pentru Mariussss14):

Cand o sa ai cateva miii de km pe motor o sa intelegi ce am spus happy se poate afuma bujia si pentru asta uneori trebuie curatata, dar daca tu vrei sa pui una noua si mai bine, drumuri uscate

| Mariussss14 explică (pentru awspam):

Mersi la fel 50lei aia nu is bani

| Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974 a răspuns:

Compresie slaba.

| Mariussss14 explică (pentru Catalin-Ovidiu_Scutariu_1974):

Compresie slaba? am 100kg si nu pot sa duc pedala in jos laughing)