| anonim_4396 a întrebat:

O masina cu un consum foarte mic in oras.pana in 2000 euro.ma gandesc la un tico sau matiz? dar m-am saturat de atat benzina care se consuma imediat si as prefera ceva diesel

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu te deranjeaza spatiul cam micut alegerea perfecta este un Smart. Daca vrei ceva mai mult spatiu te poti orienta spre un Golf 3 1.9 diesel si iti garantez ca nu sare de 5 in oras daca mergi frumos si bagi motorina de calitate nu de tractor, roti echilibrate, cauciucuri adecvate si asa mai departe, adica o masina bine pusa la punct pe care o gasesti in 2000 de euro, sau 1700 + ceva banuti bagati in ea pana in 500 de euro, si ai masina cu consum mic si rezistenta!

| Minks a răspuns:

Matizul, in ciuda aparentelor consuma mult.

| Still a răspuns (pentru Minks):

Lol...si pare atat de inocentalaughing

| Minks a răspuns (pentru Still):

Aparentele inseala, soarecu' mananca mult.

| Still a răspuns:

Frate ai putea incrca un tigra.Dar consuma enorm.Al meu consuma in jur de 6%.Ma rog.Bazeaza`te in continuare pe matiz.happy

| cossmy a răspuns (pentru Still):

Si la tine 6% e enorm? E un consum demential. Iar la matiz consumu chiar e gigant, k desi are motor mic, este foarte solicitat pentru a pune masina in miscare => consum mare