| kamikaze325 a întrebat:

O parere despre alfa romeo 156 berlina 2.0 l vreau sa imi iau un astfel de model. Cine a avut marca asta imi puteti spune cam cum este ca masina?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este super tare masina doar ca daca vrei sa platesti revizii si sa mai cumperi si ceva piese chiar si consumabilele, o sa iti para rau ca ai cumparat-o are niste piese atat de scumpe incat nu o poti intretine cum scrie la carte decat daca esti Ambramovici, sau daca vrei sa o intretii ca pe dacie cum apuci si cu piese din dezmembrari, si revizii facute pe santz de 2 prieteni mecanici, altfel te costa foarte mult!

3 răspunsuri:
| 111111111111111 a răspuns:

Depinde din ce an e... daca e dupa 2000 e super.ai lux, putere si comfort...alegerea ideala

| kamikaze325 explică (pentru 111111111111111):

2000 sau 2001 da parca 2000 ma inereseaza consumul si daca are motorul putere la panta pentru ca voi merge mult pe drumuri de munte

| 111111111111111 a răspuns (pentru kamikaze325):

La un motor de 2 litri normal co o sa ai un consum destul...in jur de 7-8 litri mixt insa putere iti da o senzatie de regele soselelor...o sa fie mai greu ca are garda la sol mica.da poti sa ii reglezi suspensiile in functie de drum. oricum e o alegerea excelenta!