| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Pentru cei care se pricep la masini. Am o masina pe motorina mai veche cam 2003, la plecarea de acasa e drum neasfaltat cam 300m si din astia 150 e rampa de 45* cam pe acolo. Si nu vreau nici sa o dau aiurea prin gropi.

Sa merg foarte subturat cam pana la oprire cu a 2a sau sa merg cu 1 nu foarte turat pana in 2500rpm? Funda! Doar daca stiti sigur

7 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

"la plecarea de acasa e drum neasfaltat cam 300m si din astia 150 e rampa de..."
cumpara vreo doi cai, o sa ai doi cai putere si or sa iti scoata JANGHINEA din noroi!

| AlexRăzvan531765 explică:

Sau sa merg cu a 1a pana la rampa si la rampa sa o bag in a 2a? Dar atunci trebuie sa o calc pana in capat laughing)

| AlexRăzvan531765 explică:

De ce imi faci masina janghinea?

| Simion9999 a răspuns:

Eu as merge cu a1a daca sunt si gropi.

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Simion9999):

Chiar si in rampa?

| Simion9999 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

Ai permis sau? daca ai permis ce prost ti l-a dat fara sa iti explice aceste lucruri?

| AlexRăzvan531765 explică (pentru Simion9999):

Sa iti mo.a.ra copiii