| anonim_4396 a întrebat:

Pentru scuterele care nu necesita permis cand il inregistrezi la primarie nu iti cere atestat sau ceva?

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Vai de capul tau, unde traiesti, in pestera? Ai nevoie de permis si pentru scuterele de 49cc, si nu, nu ai nevoie de permis pentru inregistrare/inmatriculare/asigurare/itp...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista scurete care nu necesita permis. sunt aproape 2 ani de cand e obligatoriu sa ai permis pentru orice vehicul cu motor

| adyzone a răspuns:

CAnd inregistrezi il inregistrezi la primarie nu iti trebuie permis, dar am auzit ca mai nou e nevoie sa il bagi prin rar, chiar si pe cel de 49cc. Si Ombladon are dreptate, acum ai nevoie de permis si pentru scuterul ala cu pedale, un prieten de al meu chiar a ramas fara permis din cauza ca a circulat cu un Piagio Si cu pedale fara sa fie inmatriculat, ba mai mult i-a facut dosar penal, deci ai grija ca nu e de glumit, stiu ca nu o sa iti vina sa crezi, ca nici mie nu mi-a venit sa cred pana nu mi-a aratat dovada.