| dodoc a întrebat:

Pot circula cu masina daca in carte e un nume (al propietarului) ar pe asigurarea RCA un alt nume (al unui om care a avut masina inaintea mea )? Nu stiu cum sa dau de propietar e unpic departe si nu am decat adresa si numele ajutati-ma
numele meu nu e trecut nicairi!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare cum de ai tu permis de nu stii lucruri elementare precum asta?

RCA e valabil DOAR daca e facut pe numele proprietarului masinii. In cazul tau e ca si cum ai merge fara asigurare.

1 răspuns:
| dodoc explică:

Am facut asigurarea si acum vreau sa o trec la nume deci. Pana o trec la nume e buna