| VITALUL a întrebat:

am cumparat o masina imatriculata in Bulgaria care are asigurarea si ITP-ul expirate. Pot sa le fac in Romania sa trebuie sa ma duc in Bulgaria. Si in cartea ei figureaza numele unui bulgar ca propietar iar cel dela care am cumparat-o avea o procura, acum procura aia trebuie sa o fac pe numele meu sau pot circula pe numele fostului propietar, mie mi se pare normal sa fac procura pe numele meu dar am un vecin care este in aceiasi situatie dar el circula pe numele fostului propietar, l-a oprit politia si nu i-a facut nimic. Iar dac trebuie sa fac procura aia o pot face la notar in Ro sau trebuie in Bg? Multumesc!

1 răspuns:
| Tch_Pika_1995 a răspuns:

Daca ai act de vanzare cumparare, cu semnatura lui atunci poti sa circulilinistit cu ea si poti sa ii faci ITP-ul doar in Bulgaria iar actele la fel