| Alinush8888 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine. Se poate circula in UK cu o mașină daca asigurarea nu este facuta pe numele șoferului? Multumesc

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Vad ca aia se cearta si te induc in eroare. Englezii tin cont ca masina care e condusa sa fie asigurata pe numele soferului si sa fie masina lui personala.

9 răspunsuri:
| FordMustang a răspuns:

Da pe numele cui e facuta, adica asigurare iti poti face doar daca detii un autovehicul. Adica daca masina e pe numele Ion Moromete nu poti sa ai asigurare pe Vasile Popescu.

| andreia67 a răspuns (pentru FordMustang):

Nu ai inteles. El intreba cam asa: daca Vasile Popescu conduce masina lui Ion Moromete (care are asigurare) si produce un accident din vina lui asigurarile il vor despagubi pe pagubit? Pentru ca la volan nu era proprietarul masinii nici sotul/sotia nici o ruda de gradul 1.

| FordMustang a răspuns (pentru andreia67):

Aparent, tu nu ai inteles, ai citit macar intrebarea?>

| andreia67 a răspuns (pentru FordMustang):

Da, am citit si am inteles la ce se referea. Exact la ce am spus eu.

| FordMustang a răspuns (pentru andreia67):

Nu stiu ce ai inteles tu, dar eu nu avd nimic de niciun accident sau despagubit.

| andreia67 a răspuns (pentru FordMustang):

Ia zi tu, care e rostul unei asigurari RCA?

| FordMustang a răspuns (pentru andreia67):

Omul intreaba daca poate conduce o masina care nu e pe numele lui si automat nici asigurarea nu e pe numele lui si el sa fie soferul, din punct de vedere legal, acte etc in caz de il opreste politia. Nu ce spui tu.

| andreia67 a răspuns (pentru FordMustang):

Tot aia e. Tu pentru ce crezi ca e asigurarea aia? Daca e legal sa conduci masina altcuiva e legal si ca asigurarile sa despagubeasca in cazul unui accident din vina soferului.

| FordMustang a răspuns (pentru andreia67):

Dar omul nu a intrebat nimic de accidente sau de despagubiri deci ce flori ai in cap?