| myandmy a întrebat:

Poti schimba un casetefon incorporat in masina am un ford focus cu un casetofon al masini cu caseta si vreau sa il schimb cu unu cu cd mp3. masina are acel casetofon incorporat din fabricatie

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai e simplu, dai rama jos, cu acele doua sarme care ti le-a dat o-data cu masina in instructiunile casetofonului dai radioul jos, sau daca nu le mai ai intr-un service autorizat poti face asta, apoi cumperi un casetofon care sa iti placa si il schimbi, ai niste mufe pe care le legi in acelasi mod in care au fost si pe cel vechi puse, te uiti cum au fost si una va ramane libera la casetofoanele noi pentru ca este de la comenzile pe volan ceea ce nu cred ca exista in optiuni la masina ta. Asta e tot!

| SirAndi a răspuns:

Sigur ca il poti schimba, cauta pe internet o rama adaptoare pentru modelul tau de masina si o mufa la fel pentru masina ta. Sau poti inlocui casetofonul tau cu un radio cd cu mp3 original de la dezmembrari. O zi buna!

| Mariusone123 a răspuns:

Da poate merge foarte usor cauta pe net funda?happy

| W0Lf4NdR3i1985 a răspuns:

Normal ca merge!