| BOYI a întrebat:

Salut vreau si eu cateva pareri despre Volkswagen Bora 1.6/16valve,1.9tdi despre Ford Focus benzina si diesel. M-ar interesa ca fiabilitate ca piese ca intretinere si ce masina ar fi cea mai buna pentru familie si recomandata. Am uitat sa mentionez, pana in 2005 anul de fabricatie. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Catalin_Iolea_1991 a răspuns:

In primul rand sa nu te gandesti sa cumperi un diesel mai vechi de 2005 pentru ca risti sa iei o teapa, dieselul este mai sensibil si reparatia este scumpa. Deasemenea tot ce e cu 16 valve are consum mare. Alegerea mea ar fi fordul focus benzina pentru ca la intretinere e tot pe acolo cala un vw, arata mult mai bine si focus-ul este o masina buna. Ca o paranteza fara rost, nu cumpara niciodata masina rosie sau alba tongue aceste doua vopsele isi pierd luciul foarte rapid

| BOYI explică (pentru Catalin_Iolea_1991):

Multumesc pentru raspuns o sa ma mai informez in legatura cu bora. Multumesc inca odata:p

2 răspunsuri:
| PurceluAtomic a răspuns:

Bora 1.6 16v, clar.
Dar mai bine iei passat.