| Costin1996 a întrebat:

Subwoofer pe casetofon original.De ce nu poti pune subwoofer pe un casetofon original al masinii? Pe un Ford Focus 2005 de exemplu.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Din mai multe motive : bass-ul are nevoie de un difuzor cu diametru mai mare şi o boxă pe măsură, acel difuzor are nevoie de o staţie mai puternică pe o ieşire de 2 ohmi uneori.Standardul pe impedanţa de ieşire la orice cas auto este 4 ohmi.

1 răspuns:
| slowmotion4fun a răspuns:

Pentru a pune un subwoofer auto ai nevoie de un amplificator si dupa trebuie conectat la casetofon.Cel mai bine lasi un cunascator sa-l puna.