| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea vrea sa luam un Fiat 500 in leasing pentru ea. Eu ii explic ca este o masina prea mica si prea scumpa. Eu zic ca mai bine ar fi sa isi ia o masina mai mare la aceiasi bani, pentru ca e mai sigura la impact. As vrea sa stiu ce parere aveti voi despre Fiat 500? Isi merita banii?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Deci pretul in italia porneste de la o baza de 11, 150 si ajunge pin in 15.
este o masina de oras pentru o familie nu prea numeroasa daca merita bani. e draguta ca si masina si mie miar place sa o am dar cu bani aia imi iau un altceva ( eu am un Chevrolet matiz pretul de pornire era de 6960 si am ajuns pina in 12 mi de eu. cu cheile in mana asa ca. e pe gaz si fac cu 15 eu de plin 300 de km :deci depinde de bani gusturi si comoditate

6 răspunsuri:
| VladDu a răspuns:

Fiat 500 i`si merita bani dar nu este ceea ce ai tu nevoie; e o masina destul de puternica pentru marimea iei si f. buna pentru traficul aglomerat.

| mihalitza a răspuns:

Am un Fiat Punto si mi se pare o masina exceptionala, cu atit mai mult cu cit inainte am avut un Volkswagen...Motorul este un pic cam "lenes" dar daca nu intentionezi sa participi la curse este super fain; daca mai adaugi si consumul mic(4-5 l)-merita. Piesele nu sunt scumpe(ce-i drept, nici nu am schimbat mare lucru la el si am 160000 km!)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU, si firma fiat nu are servisuri bune nicaieri in tara. mai bine un chevrolet Aveo cu 5 usi, un W fusion, un W polo sau lupo, peugeot 107, o toyota yaris-e super, un citroen 2 sau chiar 3. eu am Aveo5 usi si sint ultra multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea: la un 12.000 de euro iti iei ford focus. momentan aproape nimic nu se compara cu tinuta de drum a unui ford focus. plusuri: gama variata de motoare (si diesel si benzina), tinuta de drum bestiala, comfort, consum acceptabil, portbagaj aproape dublu fata de al lui fiat 500; minusuri: design care ori iti place ori ba tongue
ps. pentru "mad" - fiaturile aveau reputatia proasta pe la mijlocul anilor 90 pentru ca in '94 au lansat primele motoare diesel common-rail si ca orice deschizator de drum, primele chestii facute au bugguri, insa mai nou nimic nu se poate compara cu JTD-urile de la fiat/alfa, iar benzinarele de la fiat, nu au avut probleme foarte mari niciodata

| mad a răspuns:

Cu siguranta raspunsul este NU. Fiat nu este o masina deloc fiabila. Piesele costa, reparatiile dureaza si cu siguranta o sa ai parte de acestea pentru ca se strica repede.

| daniela_4247 a răspuns:

Daca aveti bani luati-va ceva mai frumos ca tot dati banii aia, stiu vrei s-o impresionezi pe iubita ta dar nu mai bine ai impresiona-o cu ceva mai frumos?