| Andrei_Grosu_1990 a întrebat:

Am un opel zafira 2003 motor 2.0 diesel si nu mai porneste. Deci am plecat cu ea de acasa a pornit usor a mers perfect vreo 500 de m iar apoi mergea in suturi. Cand am ajuns inapoi acasa am oprit-o. Dupa 3-4 ore am pornit iar masina sa plec si nu mai pornea. Deci invarte dar nu porneste. Cine știe ce are?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Motorina are?
As verifica prima data alimentarea, inainte de motor.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate fi de la lipsa alimentarii cu combustibil sau o boala mai veche a motoarelor Opel calculatorul de la pompa de injectie.
Trebuie facuta o diagnoza.
Se repara relativ usor.Este plin internetul de anunturi "Repar calculator injectie Opel".

| Darius392 a răspuns:

Este stricata pompa de injectie si, sau combustibil de slaba calitate

| mihairad a răspuns:

Daca mergea in suturi poate fi problema de la alimentare, combustibil prost, sau cum spunea si colegul de mai sus, problema la calculator pompa de injectie