| AdyYy01 a întrebat:

PUTIN AJUTOR VA ROG
Baietii, cei care aveti prelungire capota din fibra sau plastic, va ramas asa putin spatiu intre capota si prelungire. Cu ce solutie ati dat? Sau ce ati facut ca sa fie lina capota? Masina arata asa in momentul de fata. Ce solutie imi recomandati? Va rog am nevoie urgent de sfaturi as fi recunoscator.
POZA CU MASINA CUM ARATA http://imgur.com/a/khLac
DAU FUNDAA.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Aia nu e tocmai prelungire...
Alea sunt mai mult un fel de "pleoape".
Cel putin eu unul zic prelungire cand e capota originala modificata.
In fine, sa revenim la intrebarea ta.
Acel spatiu va exista mereu, cat timp capota si "preliungirea"nu sunt unite.
Nu stiu care e sistemul de prindere al acelei prelungiri, dar daca vrei sa para dintr-o bucata, trebuie curatata de vopsea varful capotei si prelungirea si mai apoi unite folosind fibra de sticla, mai apoi slefuit totul bine, chituit unde este cazul, dat fuller, vopsit totul element lacuit si aia e, alta modalitate nu cred ca ai care sa iasa cat de cat acceptabil.
Parerea mea este ca ar trebui sa faci ceva bine, fie unesti capota cu prelungirea ta, fie mergi la cineva care se princepe in fibra de sticla si faci prelungire la capota ta.

| AdyYy01 explică (pentru OldSoul):

Multumesc mult de sfat

1 răspuns: