| raullik007 a întrebat:

Renault Fluence sau Volkswagen Passat?
De ce?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de ce generatii vorbim.
Passat pana la b5.5 (inclusiv), a fost masina. Incepand cu b6, e o porcarie.
Renault gandeste fiecare detaliu, si are motoare incomparabile cu masinile nemtesti. La fel si la confortul interior, nemtii fac scaune din burete la kilogram, modelat cu traforajul, francezii gandesc scaune ergonomice.
Deci, daca vorbim de masini la 3000e, oscilez intre Renault si generatiile vechi de Passat. Daca vorbim de prezent, adica de masini fabricate dupa 2007... Volkswagen nu mai exista, iar Renault a fost dintotdeauna dragut, deci l-as alege linistit.

1 răspuns:
| olteanu0127 a răspuns:

Vw passat.pentru ca e mult mai fiabil decat un renault dupa parerea mea, e si mai frumos ca aspect.vw este cu mult peste renault sau dacia.din toate punctele de vedere.pret,calitate -, fiabilitate, consum ect. daca o sa vrei passat evita motoarele 2.5 pentru ca nu sunt asa reusite ca cele de 1.9. bafta