| ioniche35 a întrebat:

Am un Mitsubishi Carisma care este foarte joasa. Vreau sa ii schimb spoilerele, iar daca acum o ating, cand le schimb cred ca o sa raschetez asfaltul. Ce as putea face ca sa o ridic? Ma gandeam sa pun niste suspensii reglabile dar nu stiu cat o ridica. Credeti ca ar ridica-o suficient ca sa pot pune niste spoilere?

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Masina ta are acelasi sasiu cu v40-ul meu si pot spune ca este destul de inalt, nu-ti pune spoilere ca vei avea probleme la toate damburilewinking Eu i-am inaltat spatele masinii mele deoarece era putin cocosata din cauza rezervorului de gpl, ai grija, arcurile sunt corp comun cu amortizoarele si trebuie sa te pricepi putin sa-i faci tu niste inaltatoare, apeleaza la un mecanic priceput, pe mine tatal meu m-a ajutat sa-mi fac inaltatoarele tongue am ridicat spatele cu 3-4 cm.
Cat de joasa este a ta mai exact? Eu zic s-o lasi asawinking nu se merita s-o strici! nu se stie cand vei iesi din oras, nu se stie ce probleme vei avea, vine iarna, vrei sa ajuti cu deszapezirea drumurilor? am vazut o gramada de situatii penibile cu d-astia cu masini foarte joase cum li se rup spoilerele doar ca trec peste damburile de viteza sau mai stiu eu ce parcheaza nu stiu unde oh go on

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai afla de ce e joasa. Are suspensie sport de fabrica? Are suspensia schimbata?
Poate de fapt sunt arcurile calcate, si tie iti sta mintea la spoilere... Daca te uiti pe net, original masina n-a fost tocmai joasa, asa ca afla de ce e joasa a ta.
Kit-urile de suspensii reglabile de regula coboara masina mai mult decat cele originale. Reglajul e de cativa cm, intre foarte jos si jos.