| valiska10 a întrebat:

Dau funda cine raspunde primul si corect cine imi poate spune cum imi bag WI-FI pe telefonul NOKIA E61-1, TYPE: RM-89. DAU fundita

9 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cu cheia franceza si cu ranga daca tot ai postat aici. Ce legatura are cu Auto&Moto? RM-89 ce e incepetu din seria de la sasiu?

| MaxiValau a răspuns:

Inca unul care vrea sa se laude ca are ceva mai performant, dar numai ca aici nu-i la fel ca aceea fata cu laptopul. De data asta e atat de performant incat nu are nici macar un wi-firolling on the floor

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru MaxiValau):

Danutsaa gurita mai mica. Daca el nu stie ceva trebuie sa il faci prost ca nu stie sau ce? De parca tu stii totul.Esti Dumnezeu cumva?

| MaxiValau a răspuns (pentru S3c0ndSh0t):

Gurita sa-i spui cui vrei tu dar nu mie! N-am zis ca-i prost, s-a subinteles din intrebarea pe care a pus-o!laughing Nu-s nici Dumnezeu, dar nici ca el... sau ca altiiwinking

| eXtreme21 a răspuns:

Wi-fi trebuie sa fie incorporat in telefon, nu este ca o aplicatie pe care sa o poti instala.

| Chris88 a răspuns:

WiFi sunt mini retele ce iti ofera internet in anume locatii, de ex la McDonalds. Deci trebuie sa mergi intr-o locatie ce ofera internet WiFi, sa activezi din telefon WiFi si selectezi reteaua la care vrei sa te conectezi.

WiFi nu este un serviciu care il gasesti oriunde esti tu.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Wi-Fi este o placa de retea incorporate in telefon.Practic ea poate face conexiuni intre un rooter wireless (numit si server) si telefonul tau.Wi Fi inseamna de fapt conexiune fara fir adica wireless cum zic multi.Da, telefonul dispune de aceasta placa in el.Daca ai Nokia intri in browser-ul de net si o sa iti apara acolo WLAN Search (cautare retea fara fir sau retele).ATENTIE! Sunt si servere care au parola (pentru a nu avea acces la internet orice persoana).Viteza este direct proportional cu distanta de la telefon la rooter (cu cat esti mai aproape de rooter cu atat ai viteza la internet mai buna, si invers). Daca iesi din zona de acoperire a rooter-ului si automat iti cade internet-ul.Wi Fi e bun doar daca stai pe loc si intri pe net (cateodata se intampla sa fi deconectata de la net din cauza undelor radio de la reteaua de telefonie. Daca ai nelamuriri scrie aici sau pe privat.

| valiska10 explică:

Si unde trebuie sa intru?(cosmote) ca sa vad daca e incorporat?

| Aureliana_Mare_1994 a răspuns:

DC nu merg jocurile pe Nokia E61i?
va rog raspuns dau FUNDA