| nycu15 a întrebat:

Sal TPU rog sa raspunda doar lumea care stie la aceasta intrebare, daca am masina cumparata din Anglia cu volan pe dreapta, pot sa imi fac actele(asigurarea, inmatricularea) pentru ea in Romania si sa o folosesc in Anglia?

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Stai linistit, o poti conduce acolo cu numere de Romania. O sa se ia politia de tine (adica o sa te opreasca de mai multe ori fata de ceilalti cu nr de UK, dar asta se intampla peste tot).

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, trebuie sa faci actele in tara respectiva.

| TheLegendaryyyy a răspuns:

Daca iti faci actele in Romania, cred ca o poti conduce si in Anglia, dar doar cu certificat international.

| suntserios a răspuns (pentru TheLegendaryyyy):

Ce inseamna la tine certificat international?