| 1997biju a întrebat:

Sall, deci vreau sa imi cumpar motor de 250cc si vreau sa il trec in acte de 125cc cum fac asta?

Răspuns Câştigător
| dorin1995 a răspuns:

Deci 1 esti nebun omule 2 daca te prinde politia ca modifici actele ai belit-o si 3 faci o crima... fals in acte si poti lua puscarie ani grei.

4 răspunsuri:
| DiamantulAuriu a răspuns:

Pai modifici actele

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine crezi ca iti face tie fals in acte?

| 0rlando a răspuns:

Nu poți face asta.
Fiecare motor fabricat vreodată, are o serie unică.
Când ți se verifică actele, se verifică și seria, iar seria corespunde unui motor de 250cc, chiar dacă pe hârtie scrie că de 125cc, la verificări iese adevărul.

| FreezeVasi a răspuns:

Ca 125cc nu poti, dar poti sa-l treci pe primarie undeva la tara ca moped happy, conteaza cum sunt autoritatile pe acolo ca in rest e floare la ureche.