| 1997biju a întrebat:

Sall, deci vreau sa imi cumpar motor de 250cc si vreau sa il trec in acte de 125cc cum fac asta?

Răspuns Câştigător
| dorin1995 a răspuns:

Deci 1 esti nebun omule 2 daca te prinde politia ca modifici actele ai belit-o si 3 faci o crima... fals in acte si poti lua puscarie ani grei.

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu poți face asta.
Fiecare motor fabricat vreodată, are o serie unică.
Când ți se verifică actele, se verifică și seria, iar seria corespunde unui motor de 250cc, chiar dacă pe hârtie scrie că de 125cc, la verificări iese adevărul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine crezi ca iti face tie fals in acte?

| DiamantulAuriu a răspuns:

Pai modifici actele

| FreezeVasi a răspuns:

Ca 125cc nu poti, dar poti sa-l treci pe primarie undeva la tara ca moped happy, conteaza cum sunt autoritatile pe acolo ca in rest e floare la ureche.