| Jeepwwe a întrebat:

am o husqvarna 351 care suporta lama intre 33-50cm
aproape 15 ani a fost a lui tata el avea lama pusa de 38cm eu acuma i am pus de 33cm cum este mai sanatos motorului ca el a zis ca i mai greu cu lama de 33 pentru cat lucrez eu cu ea k eu lucrez maruntisiuri si lucrez rar asa dar era mai ok motorul cu lama de38 dau funda prim raspuns corect vreau argumentatii

Răspuns Câştigător
| DjSheepyOfficial a răspuns:

Stiu ca au si ai mei la tara una la fel si au tot ca a tatalui tau de 38 stiu ca spunea tata ca asa iau recomandat cei de la reprezentanta sa nu puna nici minimul dar nici maximul sa fie cam intre ele. Parerea mea pune de 38 stiu ca nu e bine sa fie prea mic ca ai va forta pinionul