| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am fost implicat intr-un accident rutier in timp ce ma indreptam spre Brasov.un tir a taiat o curba stransa lovindu-ma cu remorca...eu apucand sa trag dreapta de volan..astfel doar distrugand partea stanga a masini..pagubele fiind : bara fata, aripa, janta si cauciul distrus, oglinda, punte, arc, brat ..plus ca s-au activat airbagurile... Masina este un golf 4. cei de la asigurare au zis ca este posibil sa fie dauna totala..mentionez ca masina pe piata este undeva la valoarea de 2400 E. in cazul acesta ce suma ar trebui sa iau. avand persoana aceea asigurare la Carpatica. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

In jur de 1800€ cu putin noroc. Asigurarile din Romania sant neserioase si o sa vezi cand primesti banii

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum iti vor evalua cei de la asigurare masina, probabil mai putin de 2400

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar cei de la asigurare iti pot spune.
Oricum, parerea mea este sa faci masina, si ramai cu profit.
Daca a fost lovita puternic roata de pe fata, schimba pe langa brat, capatul de bara si telescopul, ca sa nu ai surprize de geometrie. Oricum, trebuie verificata/ajustata directia, dupa asemenea accidente.

| TrăieşteClipa a răspuns:

15 % din valoarea de noua a masinii daca are mai mult de 10 ani.
Nu conteaza cum arata masina si cat de multi bani ati bagat in ea.
Daca s-au grabit sa va dea dauna totala au de gand sa va dea mai putini bani decat costul reparatiei.