| Laur195 a întrebat:

Acum ceva timp am schimbat chiulasa la un Kawasaki Ninja 600, iar de atunci simt ca motocicleta nu mai trage ca inainte iar cand o pornesc, la rece merge perfect iar cand se incalzeste putin se aude un tacanit din motor, nu foarte puternic. Ce sa aiba? Multumesc

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Nu este pusa "la punct" distributia. Nu mai merge asa cu ea pentru ca risti sa nenorocesti motorul complet si daca esti si tu pe el, mai ajungi si prin spital.
Distributia trebuie pusa la punct, altfel merge prost, nu porneste sau merge neregulat sau de la inceput nenorocesti valvele.