| Radu_8119 a întrebat:

Am achizitionat un casetofon auto pioneer deh-p5800mp dar nu reusesc sa fac sa mearga radio. Ce setari sau ce trebuie facut la el ca sa mearga?

Răspuns Câştigător
| SysRq a răspuns:

Salut Verifica daca se aude sunetul de fundal al semnalului radio daca se aude atunci trebuie sa cauti posturi radio daca nu se aude inseamna ca nu ai introdus mufa in spatele casetofonului daca ai introdus-o atunci verifica sa nu fie vreun contact imperfect, daca nu ai antena la masina sa nu te astepti sa iti mearga radioul! Sper ca am fost de ajutor. Daca ai si alte intrebari despre difuzoare subwoofere etc...lasa-mi un mesaj te pot ajuta! Sper ca ti-am fost de ajutor o zi buna!

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai nu trebuie niminic, daca merge pe CD inseamna ca trebuie sa mearga si pe radio, uite-te in manualul lui fiindca nu stii sa il folosesti probabil. Din cate imi aduc eu aminte ca sa schimbi pe tuner la modelele DEH de la Pionier ai butonul de volum pe care apesi nu invarti de el sau un buton rosu langa el nu mai stiu exact dar parca asa si se schimba pe tuner, apoi ai un buton pe care daca ti apasat 8 secunde (Sau de la 3 in sus depinde de casetofon) incepe sa caute posturi de radio!

Răspuns utilizator avertizat
| geuca a răspuns:

Si la mine la fel arata 'fm step 50'