| AncaAA1603 a întrebat:

Salut! Am asigurare la masina la Euroins si ea expira la data de 04.01. 2023. Din ce am auzit ar trebui schimbata in decembrie din cauza ca au dat faliment. sau ceva de genul. cineva care stie sa imi spuna cand ar trebui sa o schimb?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe 7 decembrie 2023 expira ca atunci se fac 90 zile de cand s-a declarat falimentul

| regis a răspuns (pentru suntserios):

Mai exact in decembrie se fac 90 de zile de cand s-a prelungit termenul de 90 de zile.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, este expirata deja de 11 luni, daca spui ca data expirarii era 04.01. 2023

| MarianAlex112 a răspuns:

Buna ziua, părerea mea este sa iti faci alta asigurare.
Am fost lovit din spate de un deținător de euroins. Asigurarea nu a plătit dauna( câteva zgârieturi de aproximativ 6000euro) iar firma de casco a dat detinatorul euroins în judecata pentru recuperarea pagubei.