| tdy a întrebat:

Salut.
Am cumparat de curând un audi A6 din anul 2000.
La el am subwoofer-ul de fabrica original care e legat cu boxele din spate împreună si mai am comenzi pe volan. Am văzut multe adaptoare pentru comenzile de pe volan sa meargă la Un Cd Player aftermarket si tot asa si pentru subowoofer. Intrebarea e, pot sa le fac pe amândouă deodată? Adică sa leg si comenzile si subwoofer-ul la cd player?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, poti lega ambele adaptoare simultan.
Eventual le modifici si le incluzi pe ambele in acelasi adaptor pentru a nu ocupa spatiu aiurea.

Insa mare atentie cu CD-Playerul, sa fie compatibil cu acel adaptor pentru comenzi de volan.

| tdy explică (pentru OldSoul):

Da, multumesc Între timp am aflat si de la un site care mi-a livrat mufa pentru comenzile de pe volan. Cică trebuie sa iau ambele adaptoare ( comenzi si alta pentru subwoofer) si mai este inca una care le unește între ele ca sa meargă ambele.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Subwooferul cred ca are amplificator separat. Majoritatea masinilor premium au amplificatoare separate, ascunse fie in bord sau sub scaune, fie prin portbagaj.
Un player aftermarket vine doar cu mufe de semnal pentru subwoofer, care trebuie conectate la un amplificator, apoi la subwoofer. Doar daca demontezi playerul original, vezi exact ce tip de fire merg spre subwoofer: de semnal, sau de putere.

| Denis43 a răspuns:

Trebuie mufa adaptoare