| nicusor222 a întrebat:

Am făcut o depășire in localitate și am ajuns la 110 km/ h. In fata îmi apărare MCV.ul cu girofarurile, aflându-se in mișcare. Am crezut ca ma oprește, a trecut pe lângă mine și atâta tot. Exista posibilitatea sa îmi vina acasă? Eu ma tem doar sa nu pierd permisul...

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se dau amenzi pentru viteza prin posta la noi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil aveau o misiune, iar aparatul radar nu era in functiune.
Deci ai scapat, probabil.

| cristimihailov a răspuns:

Stai linistit.
Nu vine nimic acasa.

Desi ar trwbui sa ia permisul aberatiilor ca tine.

| Liviu a răspuns:

Localitate? 110? eu ma tem ca nu o sa il pierzi.Adica totusi.Revenind la subiect,se prea poate daca era un logan obosit, poate ramane filmarea pe camera daca erau cu radaru, si apoi sa speram ca veni ramane pieton putin timp.Dar asta nu e decizia mea (din pacate ) trebuie sa intelegi ca nu de prostii au facut astia regulile astea.Dar cum hotu striga hotu, nici eu nu sunt mai breaz, si eu ajung uneori pe la 65 in localitate, dar destul de rar cu masina de interventie happy, ideea e ca eu risc o amenda, dar tu risti intreg permisu + amenda.Sa iti reimprospamtez memoria, daca ai cu 50 de km in plus fata del imita legala, te salta happy(adica permisu)

| Digikey a răspuns:

Aveau treaba si cel mai probabil radarul oprit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne spui mai încolo cum s-a întâmplat mai departe. Dacă zici ca 110 în localitate, eu tare mi-aș dori să îți pierzi permisul. No offense, dar ești ești unul dintre șoferii inconștienți la volan. Nu ai ce cauta pe șosele din România. Nici pe cele din Ungaria, nici pe cele din Canada, nicăieri pe Terra. Lasă-te de șofat pana nu omori dracu pe cineva!