| Costi2002 a întrebat:

Daca am facut o depasire si am depasit 100km/h si un radar neinscriptionat de politie a aprins beculetele albastre de la faruri dar nu girofarurile am sansa sa imi fie luat permisul cu o citatie prin posta?(au radar in mers)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se suspenda dreptul de a conduce doar daca iti incheie proces-verbal de contraventie.
In cazul expus vei fi chemat la politie sa spui cine a condus si abia apoi iti vor incheia p.-v.c., bineinteles daca te-au prins cu aparatul radar.

| Costi2002 explică (pentru Ioandelasal):

Exista posibilitatea ca acestea sa ma fii doar avertizat din mers?
Si in cat timp sunt chemat daca m au prins?
Dau funda

| Ioandelasal a răspuns (pentru Costi2002):

N-am de unde sti, este si asta o ipoteza.
Daca te-au prins cred ca vei fi chemat in cca o saptamana.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate sa îți ceara prin posta sa legitimezi șoferul de la data ora
Și predai permisul