| jastin2013 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am un kit de boxe auto Boom Box 300W. As vrea sa le leg la masina, precizez ca am un Vw golf 4 variant si am casetofon original volkswagen cu boxe originale fata-spate, cum as putea sa leg si boxele astea? sau sa imi spuneti daca imi trebuie vreun amplificator ceva pentru ele? pozele le gasiti pe site-ul asta:http://olx.ro/oferta/boombox-auto-300w-ID1Fhvz.html, VA ROG SA MA AJUTATI, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, dar pe mufe de semnal. Daca nu ai mufe pentru semnal la casetofon, mergi la un depanator de playere auto, si iti poate pune el mufe pentru amplificator.
Alimentarea cu curent a amplificatorului o faci cu un cablu gros de la borna + a bateriei, cu siguranta pe el, pana la amplificator, un cablu la fel de gros de la amplificator la un surub de pe caroserie pentru -, si inca un fir subtire de +, care merge de la casetofon sau de la contact pana la amplificator, la borna Remote.
Trebuie sa stii ce faci, de aia ti-as recomanda sa mergi la cineva care a mai facut asta, ca sa nu strici nimic. Daca il pui pe incercate si nu te pricepi, poti si sa dai foc masinii.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar cam avea nevoie de un amplificator, in anunt scrie ca la 180lei iti da si amplificator Magnatwinking
Ar putea fi puse si direct de la casetofonul masinii, insa ar trebui sa anulezi boxele de pe spate, ca sa aiba putere sa duca boxele astea.
Deci, cel mai bine iei si amplificator pentru ele.

| jastin2013 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si amplificatorul il pot lega la casetofonul original?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru jastin2013):

Da, dar pe mufe de semnal. Daca nu ai mufe pentru semnal la casetofon, mergi la un depanator de playere auto, si iti poate pune el mufe pentru amplificator.
Alimentarea cu curent a amplificatorului o faci cu un cablu gros de la borna + a bateriei, cu siguranta pe el, pana la amplificator, un cablu la fel de gros de la amplificator la un surub de pe caroserie pentru -, si inca un fir subtire de +, care merge de la casetofon sau de la contact pana la amplificator, la borna Remote.
Trebuie sa stii ce faci, de aia ti-as recomanda sa mergi la cineva care a mai facut asta, ca sa nu strici nimic. Daca il pui pe incercate si nu te pricepi, poti si sa dai foc masinii.

| jastin2013 explică:

Daca nu merge site-ul ala incercati pe asta: http://www.tocmai.ro/boombox-auto-300w-16366419.html