| maaaaaaaaaaa a întrebat:

Cum se leaga un amplificator la masina, eu am si 2 iesiri de la boxele din spate in portbagaj. pot lega amplificatorul la acele iesiri si de ce mai am nevoie pentru a conecta amplificatorul...precizez ca am casetofon original vw passat 2000 big grin

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Dacă e staţie de bass ai nevoie numai de ieşirea de la un singur dif. Ai grijă să fie în fază diful de la staţie cu celelalte din maşină ( care sunt fazate din fabrică ).
Mai ai nevoie de două fire bine izolate şi diametru mare pentru alimentare, care alimentare vine de la baterie. Mai ai nevoie de un plus pentru control pornit-oprit ( acesta este de diametru mult mai mic ) sau mai simplu foloseşti un întrerupător lângă staţie.
Dar atenţie! Este de preferat să te ajute cineva de profesie pentru că am văzut multe maşini pe post de artificii tocmai din cauza unor intervenţii empirice la instalaţia electrică şi nu numai.

1 răspuns:
| goejoy a răspuns:

Mai bine consulta un electrician auto, nu de alta dar nu vreau sa plangi ca sfaturile noastre ti-au ars masina.