| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o luna vechime la locul de munca si doresc cat de curand sa-mi achizitionez o masina (10-12 mii de euro) in rate. Salariul il am de aproximativ 5000 net + bonusuri de performanta. Stiti daca vreo firma ofera credite si fara cele 3 luni vechime? Precizez ca alte cheltuieli nu am, deci in mare parte salariul se poate dedica masinii. Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce anume lucrezi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți dă nicio bancă credit cu 1 luna vechime. Și să nu apelezi la IFN uri că vei plati mașină aia de 10 ori. Aștepți până face vechime

| sierra1 a răspuns:

Incearcă să iei o mașină NOUĂ, creditul se acordă mai lax

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te baga cu firme care ofera imprumuturi ca sunt camatari care vor pune dobînzi foarte mari si penalizari daca întîrzîi cu plata si ramîi in fundul gol, da o naibii de masina ca nu merită

| UserRo10 a răspuns:

Asteapta sa faci 3-6 luni vechime pentru a reusii. Nici leasing nu cred ca reusesti