| Stefan2518 a întrebat:

Doresc sa imi iau un telefon in rate dar inca nu am 3 luni la locul de munca si am neaparata nevoie de un telefon. Stie cineva o banca sau o companie care ofera bani/produse in rate fara 3 luni de munca? Fara credite cu 79%dobanda daca se poate

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e urgent telefonul nu fă datorii aiurea ca poate te da afara de la servici, vrei telefon nou stringi salariile si poate de craciun ai suma intreaga daca nu i cheltui pe prostii, sa te imprumuti la banca pentru telefon este o idiotenie ca dai dobînda inapoi cit nu face telefonul ăla.

| Stefan2518 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt ruda cu patronul, salariul e prea mic si sunt prea hapsan sa strang bani, pana la craciun mi se ia si chefu de telefon

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Stefan2518):

Si daca esti ruda cu patronul asta nu inseamna ca nu i ti va cere banii inapoi daca el te va imprumuta, sau ce legatura are faptul ca sunte ti rude? Ca nu am inteles.

| Stefan2518 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am raspuns la chestia cu daca ma da afara de la munca cu ce mai platesc creditul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cata nevoie sa ai de un telefon incat sa faci rata la el?

| Stefan2518 explică (pentru suntserios):

Scuza ma pe mine ca nu imi cumpara mami cu tati tot ce vreau am nevoie dd un telefon sa ma uit la filme si sa ma joc cat sunt la munca ce ma frecati atata la cap cu intrebari de ****

| suntserios a răspuns (pentru Stefan2518):

Ca sa intelegi si tu ca poate nu e o nevoie reala ci doar un moft si incercam sa te facem sa intelegi ca un motf nu merita sa faci un credit pentru el... Incercam si noi sa iti facem un bine, dar aparent nu ai cu cine discuta.

| sierra1 a răspuns:

Cred că vreo 2-3 sute de lei tot ai in casă...

https://www.emag.ro/......2-si-299/c

| Stefan2518 explică (pentru sierra1):

Am telefon da e prost rau de tot si am si vreau sa imi iau unul bun nu sa dau banii pe un saf doar de dragul de a da

| Simpatic a răspuns (pentru Stefan2518):

Pai daca ai telefon si merge sa vorbesti la el, unde e urgenta? la selfieuri? ca nu te inteleg, poti astepta pana pui bani deoparte si il iei cu banii in mana.
Cam greu sa poti face rate cu 3 luni lucrate!

| sierra1 a răspuns (pentru Stefan2518):

N-ai bani de telefon, n-ai vechime, n-ai economii dar vrei rate și telefon (pe care evident că nu ți-l permiți)

succes, ești pe durmul cel bun!